Dajte si pozor, fotenie selfie spôsobilo už takmer 260 úmrtí!

Pre dnešnú dobu je charakteristický trend známy ako „selfie“. Fotky ukazujúce jedine a len našu osobu na zaujímavom pozadí sa tešia popularite už circa 7 rokov. Túto módu a vlastne takmer pravidelnú činnosť považujeme za relatívne „cool“ a hlavne neškodnú, respektíve bezpečnú pre nás i naše okolie. Preto vám asi prebehne mráz po chrbte ak sa dozviete informáciu, že pri fotení selfie zahynulo už vyše 250 ľudí z celého sveta!

seflie

Áno, presne tak. Tragédia ich postihla práve pri snahe zachytiť čo najviac dokonalú „selfie“. Táto zaujatosť zachytenia vlastného portrétu na zaujímavom prostredí totiž spôsobuje, že človek sa nesústredí na ostatné veci okolo seba a nedokáže triezvo odhadnúť hroziace či potenciálne nebezpečenstvo. Rizikovým je práve aj výber pozadia v dokonalom uhle spojený s dokonalým uhlom našej tváre na výslednej fotke, pri ktorom môže hroziť tragický pád alebo podobná nehoda spôsobená nepozornosťou, pred ktorou by sme sa za normálnych podmienok dokázali ubrániť. Podstata „selfie“ je tak oveľa nebezpečnejšia, než by sa nám na prvý pohľad mohlo zdať a fakty vravia svoje.

kamera

Najviac postihnutými krajinami v počte úmrtí sú Rusko, USA, India a Pakistan. Najpodstatnejšou je ale hádam informácia poukazujúca na konkrétne príčiny, respektíve na najčastejšie spôsoby usmrtenia, ktorým by sme sa mali vyvarovať.  K najčastejším spôsobom nehôd s tragickým následkom z celkovo 259 „selfie“ úmrtí sa radí utopenie, tesne po ňom nasledujú dopravné nehody spojené predovšetkým s hlúpym nápadom fotenia sa na koľajniciach pri príchode vlaku, k častým príčinám sa radí i spomenutý pád z veľkých výšok.Príčinou zbytočne vyhasnutých životov pri tvorení tohto typu fotiek sú ale napríklad i útoky dravých zvierat, smrteľné poranenie spôsobené elektrickým prúdom, či dokonca neumýslelné zastrelenie so strelnou zbraňou.